[ultimate_modal][/ultimate_modal]

نتایج نظرسنجی ، شرکت در نظرسنجی

در ارتباط با خرید دوجکوین چه استراتژی ای را پیشنهاد می کنید؟

خرید پنج الی ده درصد از سرمایه
50.00%
این ارز شتکوین بوده و ارزش خرید ندارد
25.00%
ارز آینده داری است و ارزش خرید دارد
25.00%

فلسفه ایجاد بیت کوین و دوجکوین

قبل از اینکه صحبتمون رو در باره دوج کوین شروع کنیم و ببینیم دوستان چقدر با سرمایه گذاری بر .روی این کوین موافق هستند یا مخالف اجازه بدید برگردیم .و به فلسفه ایجاد بیت کوین یک اشاره ای داشته باشیم .

همونطور که اکثر دوستان می دونند زمان قدیم یا حداقل قبل. از سال حدود ۱۹۷۰ پشتوانه ارز هر کشور مقدار دارایی طلای اون کشور بود.
اما بعد از داستان های جنگ جهانی اول و دوم رئیس جمهور وقت آمریکا میزان تولید و قدرت آمریکا رو به. عنوان پشتوانه طلا اعلام کرد و عملا با این حرف به آمریکا این اجازه رو داد. که هر وقت توی اقتصاد کشورش گیر کرد بیاد و دلار چاپ کنه  .

بیتکوین آمده است که سلطه و بی عدالتی بانکداری و سرمایه داری را از میان بردارد ! (نظر شخصی)

خب به نظر شما چاپ پول بدون پشتوانه طلا و فقط با پشتوانه قدرت چقدر می تونه اقتصاد کلان دنیارو به خطر بندازه .، کما اینکه چندین بار در جهان با بحران های مالی هم روبرو شدیم .و به نظرم یکی از دلایلش می تونه همین موضوع باشه .( خب البته من زیاد در علم اقتصاد سررشته ندارم شاید اشتباه فکر می کنم ).

به نظر می رسه دلیل اینکه ساتوشی ناکامورا یک کوین دیجیتال بر بستر بلاکچین ایجاد می کنه و مقدارش رو محدود به ۲۱ ملیون در نظر می گیره. احتمالا چیزی جز مبارزه با تورم و سواستفاده بانک های مرکزی کشورها نیست .

استخراج بی حد و مرز

شاید با من موافق باشید که هرچیزی که تولید یا استخراجش حد و مرزی نداشته باشه .قیمتش نه تنها بالا نمی ره بلکه به مرور از ارزشش کم می شه ، یکی از دلایل . بالا رفتن قیمت بیتکوین طی این سالها هم خب احتمالا همین موضوع بوده است .

بیتکوین قرار بود ارز رایج دنیا بشه و بین مردم جا بگیره ، ارزی که واقعا ارزش مند هستش .و سیاست ضد تورمی پشتش وجود داره ، اما به دلایلی. این ارز داره کم کم به طلای دیجیتال تبدیل می شه .
خب حالا توی این شرایط یک ارز دیگه ای که سازندگانش اون رو برای شوخی و سرگرمی ساختند. توسط یک عده ای شروع به باد شدن می کنه و قرار هست قیمتش. تا یک دلار بالا بره ( انشالله که بره ما که بخیل نیستیم)

دوجکوین در فضای مجازی

در حال حاضر در Rededit  و فضای مجازی برای حمایت از دوجکوین  انجمن ها و گروه های مختلفی ایجاد شده. ، مضافا اینکه یک سری افراد معروف مثل ایلان ماسک (Elon Musk)،. مدیرعامل شرکت تسلا و شرکت اسپس ایکس ( ثروتمندترین مرد دنیا ) ، اسنوپ داگ  (Snoop Dogg)،. خواننده رپ، و جنی سیمونز (Gene Simmons)، خواننده گروه کیس هم دست به دست هم دادند تا از این دوج کوین یک شگفتی بسازند !

همین جا بگم که این دوجکوین زندگی خیلی هارو متحول می کنه و خیلی ها با این دوج کوین ثروتمند می شوند. اما چه کسانی ؟ امیدوارم شما هم باشید ، بیشتر فکر روی پولدار شدن حامیان این کوین هست تا مردم !! آخه مگه میشه ارزی که مرتب مثل پول های فیات که داخل بانک های .مرکزی بدون پشتوانه پول چاپ می کنه ارزشمند بشه ؟؟

قرار هست همه پولدار بشیم ؟؟

اگر قراره همه ی افرادی که دوجکوین را باقیمت های بسیار بسیار ناچیز زیر یک سنت خرید کردند. در قیمت یک دلار بفروشند و همه سود کنند و همه خوشحال باشند ؟؟

چه کسانی قرار هست این دوج کوین های یک دلاری را از شما بخرد ؟ قطعا کسانی باید خریدار دوجکوین های شما باشند که مثل خود شما به قدرت و اعتبار آن ایمان داشته باشند .واگرنه کسانی مثل من و ما که اعتقاد داریم دوجکوین یک ارز شوخی و بی ارزشش است .که حاضر به خرید این ارز دوست داشتنی شما نمی شویم .

خب اجازه بدید یک مقدار برگردیم و مقداری با دوجکوین بیشتر آشنابشیم ، مطالب زیر رو از سطح اینترنت جمع کردم ، ادامه صحبت هام اینجاست

اگر شما هم در بازار ارزهای دیجیتال هستید و یا اخبار این بازار را دنبال می کنید قطعا با دوج کوین آشنا هستید ،

دوج کوین در ششم دسامبر سال ۲۰۱۳ (۱۵ آذر ۱۳۹۲) توسط بیلی مارکوس و جکسون پالمر به دنیا معرفی شد. نماد این رمز ارز، سگ شیبا است.

ایجاد دوجکوین تنها جهت شوخی و سرگرمی

آقایان پالمر و مارکوس وقتی دیدند دنیای کریپتو کارنسی خیلی جدی گرفته شده و اغلب افراد حاضر در این بازار تنها به پول فکر می کنند. ، جهت شوخی و سرگرمی بنیاد ارزی را بنا نهادند تا مردم آن را خیلی راحت خرج کرده و به یکدیگر اهدا نمایند .

دوج کوین

دوج کوین با قیمتی بسیار پایین ( حدود ۰٫۰۰۳ دلار ) به دنیای رمز ارزها پا گذاشت اما طولی نکشید. که در فضای مجازی از سوی مردم و تعدادی افراد مشهور مورد توجه  و عنایت قرار گرفت. ، توجه ای که باعث شد این رمز ارز را از قیمت ۰٫۰۰۳ به حدود ۸ سنت برساند .

ماجرای تغییرات قیمتی دوج کوین به همین جا پایان نگرفت .و در روزهای اخیر پس از توییت های ایلان ماسک و تصاویر منتشر شده. در فضای مجازی قیمت آن به نزدیک نیم دلار رسید . جالب است بدانید که دوج کوین در فضای مجازی رددیت یک جامعه با تعداد نزدیک به ۱٫۵ ملیون کاربر دارد و در آن به ارسال کنندگان محتواهای خوب دوج اهدا می کنند .

برخی از اقدامات خیرخواهانه و انسان دوستانه ی جامعه دوج کوین

کمک ۵۰ هزار دلاری به تیم سورتمه سواری کشور جامائیکا جهت شرکت در مسابقات المپیک زمستانی سوچی در سال ۲۰۱۴
کمک ۳۰ هزار دلاری برای ساخت چاه های اب آشامیدنی در دره تانا کشور کنیا در سال ۲۰۱۴
حمایت مالی ۵۵ هزار دلاری از یک راننده نسکار (NASCAR) به نام جاش وایز (Josh Wise)

همچنین جامعه کاربری دوج کوین از طریق پلتفرم ردیت برای جمع‌آوری پول خیریه هم استفاده می‌کند. از میان مراسم‌های خیریه‌ای که کاربران دوج کوین تاکنون در این پلتفرم برگزار کرده‌اند، می‌توان به «جوراب برای بی‌خانمان‌ها» (SocksForTheHomeless) و «پیتزای دوج» (DogePizza) اشاره کرد.

بیلی مارکوس سازنده اصلی دوج کوین تمام دارایی هایش را برای خریدن یک خودرو هوندا سیویک دست دوم فروخته است و باور دارد که دوج کوین لایق این افزایش قیمت ها نیست.او همچنین در نامه ای سرگشاده به انجمن دوج کوین در رددیت تلاش کرد تا خود را به اعضای جدید جامعه معرفی کند و ارزش واقعی این توکن را پس از جنون به وجود آمده و رشد ۹۰۰ درصدی آن از اواخر ژانویه توضیح دهد

نظر مارکوس در رابطه با دوجکوین یک دلاری

مارکوس اعتقاد دارد یک سکه شوخی نمی تواند تا مرز یک دلار برسد چرا که در این صورت ارزش بازار آن با ارزش شرکت های بزرگی همچون بویینگ و امریکن اکسپرس برابری خواهد که و این منصفانه نخواهد بود که یک ارز دیجیتال که برای تفریح و سرگرمی ساخته شده است با شرکت هایی که به بشریت خدمات می دهند برابر گردند .

بیایید کمی دقیق تر موضوع را موشکافی نماییم

به قول یکی از دوستان ( غفورعزیز ) همین که یک آدم بزرگ و سرمایه داری مثل ایلان ماسک پشت دوج کوین هست. برای آینده دار بودن دوج کوین کفایت می کنه. ، من هم با غفور موافقم اما یک جای کار به نظرم می لنگه .

کجا ؟

چیزی که تولید نامحدود داشته باشه تورم زا بوده و ارزشمند نمی تونه باشه ، اگر دوج کوین قرار هست .پول مردم بشه  با پول های فیاتی که همین الان داره توسط بانک ها تولید می شه چه فرقی داره ؟ ایلان ماسک و افراد سلبریتی تا چه حد می تونند این ارز رو بالا ببرند ؟ با بالا رفتن قیمت این ارز قطعا تمایل به تولید آن بین مردم بالا و بالاتر خواهد رفت و اینجا ما شاهد بروز تعداد. بانک های بیشتر وبیشتری هستیم (منظورم خود مردمه که دستگاه خریدن دارند ماین می کنن ) که در حال چاپ یا استخراج دوجکوین هستند .

خب برادر تب تولید و استخراج رفت بالا و همه به تولید دوجکوین روی آوردند کی قرار هست این دوج کوین هارو بخره ؟؟

حتما ایلان ماسک و دوستان زبل

اما به قول غفور ایلان ماسک که نمی آد آبرو و اعتبار خودش رو با یک ارزی مثل دوجکوین به خطر بندازه پس چه داستانی پشت این قضایا وجود داره ؟؟

خب واقعیتش رو جز خدا و خود آقای ایلان ماسک و البته شاید یک چند تا از دوستان و نزدیکانشون کس دیگه ای نمی دونه اما ما هم می تونیم برای خودمون فرضیاتی رو مطرح کنیم و با توجه به اونها یک استراتژی خوب در خصوص دوجکوین انتخاب کنیم .

یک سوال؟

داشتن چه استراتژی ای به نظرتون برای دوج کوین مناسب و عاقلانه است لطفا توی نظرسنجی شرکت کنید تا با کمک همدیگر به یک جمع بندی در این خصوص برسیم .
من خودم فکر می کنم برای مبحث سرمایه گذاری  حدود پنج تا نهایت ده درصد از سرمایه را می توان به دوجکوین اختصاص داد. ولی برای خرید و فروش با مدیریت سرمایه و رعایت حد ضرر مشکل خاصی وجود ندارد .

اگر خاطرتون باشه چند مدت پیش در خبرها اومده بود که جاستین سان .بنیان گذار ارز رمز ترون مدعی شده بود که “ایلان ماسک”، مدیرعامل شرکت تسلا همان خالق رمزارز “بیت کوین” است؛ او .در صفحه توئیتری خود نوشت: « ایلان ماسک همان ساتوشی ناکاموتو (خالق بیت کوین) است.

دنیارو چه دیدی شاید واقعا این اتفاق افتاد و ایلان ماسک نابغه با تغییراتی که در آینده بر روی دوج کوین داد. این ارز رو به جایی رسوند که همه مخالفینش مجبور به فرود آوردن سر تعظیم بشن !

تصویر زیر را هم چند روز پیش در یکی از کانال های تلگرامی دیدم که. توجه به اون شاید در تصمیم گیری برای خرید و سرمایه گذاری بر روی دوجکوین کمک کننده باشه !

دوجکوین

حرف آخرم اینه که دوجکوین هیچی برای ارائه کردن .نداره و فقط در یک صورت می تونه آینده دار بشه که یک عده ای از لحاظ ساختار تغییراتی بنیادین توش ایجاد کنند و یکجورایی از این حالت بی درو پیکری هویت بگیره ، قطعا شدنی است اما چیزی که .فکر می کنم تهش در بیاد اینه که جیب ایلان ماسک .و یک عده میلیاردر پر تر و پر تر بشه .

این مطلب تصورات من از دوجکوین بود ، خودم یک مقدار کمی خرید کردم اما خیلی خیلی کم ، حالا در اینده نسبت به این تصمیمی که گرفتم یا خیلی خوشحال می شوم یا حسرت می خورم .که چرا اینقدر آدم کم ریسکی هستم .

بگذریم امیدوارم همیشه توی ضرر نباشید .

دوستدارتون شهریار سلطانی

جمعه سوم اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ ساعت ۲۱

[ultimate_modal icon_type=”selector” icon=”Defaults-comment” modal_title=”دیشب یک فکرهایی زد به سرم !” modal_on=”text” read_text=”دیشب خوابم نمی برد داشتم به این فکر می کردم که …” overlay_bg_opacity=”80″ img_size=”80″]دیشب خوابم نمی برد همینجوری فکرهای جورواجور می کردم با خودم گفتم اگر واقعا ایلان ماسک خالق بیتکوین باشه و بخواد در ادامه استقلال سیستم مالی پولی دنیا یک ارز هم به عنوان ارز دم دستی یا بهتر بگم یک استیبل کوین انتخاب کنه و اون دوجکوین باشه چه جالب می شه .

اینجوری بیتکوین میشه طلای دیجیتال و دوجکوین می شه ارز دیجیتال مردم

یعنی دیگه اسم منحوس دلار رو نمی شنویم و دیگه ارزهای فیات کم کم به خاک سپرده می شن ، واقعا عالی می شه ، با این فکرها احساس کردم کم کم داره از دوج کوین خوشم می آد .[/ultimate_modal]

هیچ نظری وجود ندارد