چکیده ای از بیوگرافی راسل کرو
نام اصلی: راسل ایرا کرو
تاربخ تولد: ۷ آوریل ۱۹۶۴
محل تولد: ولینگتون، نیوزلند
ملیت: نیوزلندی
شغل: بازیگر، موسیقیدان
سال های فعالیت: ۱۹۷۲- اکنون
همسر سابق: دانیله اسپنسر
فرزندان: دو فرزند

راسل کرو

زندگی نامه بازيگران هاليوود

در زندگی نامه او اینگونه آمده است که : در ۷ آپریل سال ۱۹۶۴ در ولینگتن نیوزیلند متولد شد. خیلی زود و در سن ۴ سالگی به دلیل اینکه. شغل پدر و مادرش ارتباط با صنعت فیلمسازی داشت، به سینما علاقه مند شد و بطور مداوم توسط پدر و مادرش به پشت صحنه ها برده میشد.

اما اولین نقش آفرینی جدی راسل کرو در ۸ سالگی و در اپیزودی از سریال ” نیروهای جاسوس ” شکل گرفت. سریال ” نیروهای جاسوس ” باعث شد تا بعدها تصمیم بگیرد بازیگر بزرگتری شود. به همین سبب در سن ۱۲ سالگی به کلاس های آموزش بازیگری رفت و چندین سال را به حضور مداوم در کلاس های بازیگری گذراند. پس از آن راسل با بازی در فیلم ” مدرک ” توانست نظر مساعد منتقدان را کسب نماید. اما فیلمی که او را به عنوان یک ستاره مطرح کرد، ” محرمانه لس آنجلس ” به کارگردانی کورتیس هانسون بود. او در این فیلم ایفاگر نقش کمیسری خشن به نام باد وایت بود که به حمایت از حقوق زنان می پرداخت. بازی راسل کرو در این فیلم باعث تحسین منتقدان گردید و همچنین کلید ورود او به هالیوود بود.

راسل کرو
راسل کرو

ازدواج راسل کرو
راسل کرو با همسرش دانیله اسپنسر از سال ۱۹۸۹ و در زمان فيلمبرداري فیلم عبور( ۱۹۹۰) اشنا شد و تا سال ۲۰۰۳ روابط نزدیکی با هم داشتند. سال ۲۰۰۳ با هم ازدواج کردند و حاصل این ازدواج دو پسر می باشد.

او در سال ۲۰۰۳ و در سن ۳۹ سالگی برای نخستین بار صاحب پسری به نام چارلز اسپنسر کرو  شد. در سال ۲۰۰۶ و در سن ۴۲ سالگی فرزند دومش تنیسون اسپنسر متولد شد. سال ۲۰۱۲ او و دانیله اسپنسر از یکدیگر جدا شدند ولی طلاق آنها سال ۲۰۱۸ رسمی شد.

اولین نامزدی اسکار

دو سال بعد، کرو برای ایفای نقش جفری ویگاند در فیلم ” نفوذی ” به کارگردانی مایکل مان، موفق گردید اولین نامزدی اسکار خودش را بدست بیاورد. و سال بعدش هم به واسطه بازی در نقش ماکسیموس در فیلم مشهور ” گلادیاتور ” موفق شد. اولین مجسمه اسکار خودش را بدست بیاورد و نام خودش را به عنوان یک ستاره در هالیوود تثبیت کند.

راسل کرو

جوایز راسل کرو
راسل کرو،  این بازیگر نیوزلندی در طول فعالیت هنری خود جوایز متعددی به دست آورده که از بین  آنها میتوان به ۱ جایزه اسکار، ۱ جایزه گلدن گلوب و ۱ جایزه بفتا اشاره کرد. راسل کرو همچنین نهمین بازیگر در طول تاریخ سینماست .که موفق شده برای ۳ سال متوالی( ۲۰۰۱- ۱۹۹۹)، نامزد دریافت اسکار شود.

راسل کرو همچنین در سال ۱۹۹۹ در فیلم نفوذی به عنوان افشاگر شرکت تنباکو جفری ویگارد ظاهر شد. کرو برای این فیلم ۵ جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد را دریافت کرد. و کاندیدای ۷ جایزهٔ دیگر با عنوان بهترین بازیگر نقش اول مرد شد.

هیچ نظری وجود ندارد