آمار
  • تعداد کالا: 114
  • بازدید امروز: 244
  • بازدید دیروز: 515
  • بازدید کل: 6388

شرایط ضمانت 7 روز بازگشت کالا

برای استفاده از ضمانت کالا لازم است مشتری تا 7 روز پس از دریافت کالا با امور مشتریان ..........تماس گرفته و موضوع را اطلاع دهد. در صورتی که کالا در فرآیند ارسال خراب شده و یا مشکلی اعم از شکستگی و یا خراشیدگی داشته باشد و یا اگر کالای تحویل داده شده مغایر با سفارش مشتری باشد، تا 7 روز امکان برگشت کالا از طرف مشتری وجود دارد. بعد از تماس با امور مشتریان مشکل مورد بررسی قرار خواهد گرفت و امکان بازگشت کالا وجود دارد.

برای بازگردااندن کالا ابتدا با امور مشریان ......... تماس گرفته و شماره فاکتور و علت بازگشت کالا را شرح دهید. امور مشتریان درخواست مشتری را بررسی کرده و در صورت مرجوعی کالا ، زمان و روش بازگرداندن آن به مشتری اطلاع داده خواهد شد. سپس مشتری می بایست در اکانت کاربری خود در بخش سفارش های من ، وارد شده  و مشخصات خود شامل شماره ی فاکتور، شماره همراه و نام خود را ارسال نماید.

در صورت بازگشت کالا لازم است زمان ارسال کالا و روش ارسال آن با امور مشتری ........ هماهنگ گردد. توجه کنید که در صورت ارسال کالا بدون هماهنگی با امور مشتریان و یا به شیوه ای غیر از استفاده از سیستم حمل و نقل مورد تایید ......... هزینه ی بازگرداندن کالا به عهده ی مشتری خواهد بود. درصورت بازگشت کالا از شهرهایی به غیر از تهران می بایست قبض پست به همراه کالا برای بخش امور مشتریان .............. فرستاده شود.

در صورتی که خرابی کالا ذاتی باشد کالای سالم جایگزین کالای خراب شده و برای مشتری ارسال خواهد گردید. و در صورت ناموجود بودن ، مبلغ کالا به مشتری عودت خواهد شد. ولی در صورتی که خرابی ناشی از استفاده ی نادرست از کالا باشد، هیچگونه تعویض و یا پس گرفتن محصول انجام نخواهد گرفت. جهت استفاده از گارانتی محصول و خدمات پس از فروش می بایست رسید تحویل کالا نیز همراه کالا تحویل داده شود و همچنین کالا در بسته بندی اصلی و سالم خود ارسال گردد.

نظرات